European Kids Athletic Games 2024: Naši atleti zářili v Brně

Jako každý rok se Brno stalo hostitelem mezinárodních závodů European Kids Athletic Games (EKAG), a my jsme byli u toho! Letos nás na tomto prestižním podniku reprezentovalo 11 talentovaných atletů.

I přes brzké ranní odjezdy ze Šternberka a vedra přesahující 35 stupňů Celsia naši sportovci podali skvělé výkony a ukázali, co v nich je.

Výsledky a úspěchy našich atletů

• Matěj Derka se ve finále běhu na 60 m statečně pral o medaili. I když nakonec skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrtém místě, jeho výkon byl úžasný, zejména jeho nový osobní rekord 7,23 s.
  • Viktorka Husáková a Marek Novák rovněž dosáhli skvělých výsledků. Viktorka si v běhu na 60 m vyběhla 9. místo, zatímco Marek skončil těsně za ní na 14. místě, pouze dvě setiny od svého osobního rekordu.
  • Naši dálkaři, Marek, Viktorka a Jakub Dobeš, se poprvé pokusili o odraz z "desky" a jejich výkony kolem 4 metrů byly velmi slibné.
  • V pondělí naši hoši bojovali v běhu na 600 m, kde si oba odnesli osobní rekordy a spoustu cenných závodních zkušeností.
  • Na trati 1500 m si Magdaléna Vályová vedla skvěle a zvítězila ve svém rozběhu s osobním rekordem, který vylepšila o 16 sekund.
  • Také jsme nezapomněli na osobní rekordy Adély Foukalové, Kláry Paluchové a Anežky Strénělové, které přispěly k úspěchu našeho týmu.

Děkujeme všem našim atletům za skvělou reprezentaci klubu a přejeme jim mnoho energie a úspěchů do dalších závodů a tréninků. Vaše nasazení a výkony jsou pro nás velkým povzbuzením!